Boykot Ediyoruz!

19 Nisan 2011 itibariyle çıkan ve yurtdışından kozmetik alışverişini yasaklayan kararın alınmasının mimarları olan Sevil ve Tekin Acar'dan hiçbir ürün almayı düşünmüyorum artık. Hatta Erkul Kozmetik yani Golden Rose'u üreten firmanın da adı geçiyormuş bu firmalarla birlikte. Golden Rose da an itibariyle soğuduğum bir marka oldu. Tüketicinin isteklerine kulak tıkayıp 10 kuruşa aldığınızı 30 kuruşa satma oyununuza alet olmamamızı sağlıyordu diye battı herhalde alışverişimiz size sayın Sevil ve Tekin markaları. Strawberry ve benzeri güzide siteler sayesinde biz de güzel parfümler kullanır, doldurma parfümlerle yetinmek zorunda kalmaz olduk, bunu da sizlere arkamızı dönmeden ya da kibar tabirle ceplerimizi boşaltmadan yapar olduk diye çok hınçlandınız belli. Buyrun kutlayın zaferinizi, artık o sitelerden alışveriş yok. Ama sanmayın ki bu size kar olarak dönecek, parfümsüzlükten ölsem, limon kolonyası sürerim gene de kapınızdan içeri girip alışveriş etmem. Yerli markalarda da gayet hoş kokan parfümler var, alırım, yetinirim. Makyaj malzemelerinde zaten yerli markalar son dönemde yükselişte, şayet onlar da işgüzarlar kervanına katılıp bu yasağı fırsat bilip fahiş fiyatlara çekmezlerse şimdiki ücretlerini, onlardan alışveriş ederim. Ama sizlere para yedirmem, yaptığınızın yanınıza kar kalmasına göz yummam. İnşallah herkes duyarlı olur da bir bir kepenkleri indirirsiniz bizler de kıçımızla güleriz.

Son dakika notu: Erkul Kozmetiğin de yasanın çıkması için şikayette bulunanlardan biri olduğu kesinleşti, ayrıca Sephora'da destkleyenlerden biriymiş bu tasarıyı. Dolayısıyla benim için boykot edileceklerden biri oldular. Golden Rose ve Sephora'da artık benden bir kuruş kazanamayacak. Hayırlı ola.

Youtube videosu - Saç Bakımı -

Merhabalar arkadaşlar. Bazı izleyicilerimin isteği üzerine bir saç bakımı videosu yaptım, paylaşacak çok şeyim olmasa da bu konuda umarım hoşunuza gider. İzlediğiniz için teşekkür ederim.

Youtube videosu - Etsy Mad City Soap Alışverişim -

Herkese merhabalar. Etsyden son yaptığım alışverişi paylaşmak istedim sizlerle. İzleyen herkese teşekkürler.

http://www.etsy.com/shop/madcitysue

Video - Kırmızı ruj makyajı -

Merhaba arkadaşlar.Sonunda youtube sorununu aşıp başka bir yere ekledim videomu, umarım beğenirsiniz. Demek ki neymiş? Bundan sonra videoları çekerken arka planda müzik dinlemeyecekmişiz. Biz de öyle yaparız nolacak :D İzleyen herkese teşekkür ederim, sevgiler benden kocaman :D

Untitled from bilgen tolis on Vimeo.

Youtube Videosu - Etsy.com Alışverişim 2 (Sabunlar) -

Merhaba arkadaşlar. Bu videomda estyden yaptığım 2. alışverişimin içeriğini bulacaksınız. İzleme için çok teşekkür ederim.

http://www.etsy.com/shop/pinkdottedowl

http://www.etsy.com/shop/doctorsweettooth

Youtube videosu - Etsy.com Alışverişim -

Merhaba arkadaşlar. Bu videoda 3 farklı etsy satıcısından yaptığım alışverişleri bulacaksınız. İzleme için teşekkür ederim.

http://www.etsy.com/shop/eyespyder

http://www.etsy.com/shop/madcitysue

http://www.etsy.com/shop/somethinspecial